Scroll To Top

Szúnyogirtásnak hazudott tömeges pillangó-pusztításkor, szitakötő-mészárláskor, katica-gyilkoláskor és a következményes békairtáskor meg fecskétlenítéskor hol vannak az állatvédők ???

Pata- és szekérnyomok a szegedi várfal tövében

Szögedi hírek 2012. okt. 18.

Pata- és szekérnyomokat találtak a Móra Ferenc Múzeum régészei a szegedi várfal újabb szakaszának feltárása során. A nyomok valószínűleg a bontás idején keletkezhettek a déli várfal tövében.

A szegedi várfal újabb szakaszát tárták fel a Móra Ferenc Múzeum régészei: a déli kaputornyot és a vízibástyát összekötő, 2.5 méter széles falra 3 méter mélyen bukkantak rá. Ezt a szakaszt még a nagyárvíz előtt, 1876-77 telén bontották el.

A várfal tövében, körülbelül négyméteres mélységben találtak pata-és szekérnyomokat. Ezek valószínűleg a bontás során keletkezhettek: jól látható, hogyan fordultak a szekerek a várfal tövéhez és hol várakoztak a bontott anyagot szállító lovak. A fal alapozásánál nem csak tégla, hanem kövek maradványai is fellelhetőek- ebből arra következtetnek a régészek, hogy a vár építésekor római-kori kődarabokat is felhasználhattak.

Ossza meg:

Ha tetszik írásunk, ajánlhatja másoknak is!
A túlélés útja ma magyarul gondolkodni...

A szerzőről

Admin

Webadminisztrátor

Ady szavaival élünk és túlélünk:

Most perc-emberkék dáridója tart,
De építésre készen a kövünk,
Nagyot végezni mégis mi jövünk.
Nagyot és szépet, emberit s magyart.

Ady Endre 1908-ban, 31 évesen (Székely Aladár felvételén)