Scroll To Top

Nem kérünk a fasiszlám terrorból!
Már kaptunk belőle 150 év kóstolót !
Azóta is csonkák és nyomorultak vagyunk...

Móra Ferenc mesebirodalma épül a szegedi múzeumban

Kiállítások 2014. febr. 27.

Móra Ferenc gondolatait, történeteit megidéző mesebirodalom épül az író nevét viselő szegedi múzeumban.

A legendás író 135 esztendeje született és 80 éve hunyt el, az évfordulók alkalmából március elején nyíló kiállítás célja, hogy közelebb hozza a látogatókhoz Móra Ferenc alakját és műveit – mondta Rostás Mónika, a tárlat kurátora az előkészületeket bemutató csütörtöki sajtóbejáráson.
A készülő kiállítás nem a hagyományos, vitrinben-falon megjelenítő formában, hanem újszerűen, interaktív módon, többféle korosztály igényeit kiszolgálva mutatja be Móra Ferenc meséit, verseit, életbölcsességeit. A tárlat első részében a Kincskereső kisködmön alakjai elevenednek meg, a gyerekek egy egykori falusi iskola padjaiban kipróbálhatják például, hogyan kell a palatáblára írni.
A kiállítótér közepén „papírország mesefája” áll, ezen az író természethez szóló verseiből, meséiből olvashatók részletek.
A kiállítás gondolati keretét Móra Ferenc apasága és nagyapasága adja. Móra rajongott Panka lányáért, valamint unokájáért, a kis „Vademberért”. A hozzájuk kötődő történetek láncára fűzik fel a múzeum szakemberei a tárlat egészét. A múzeumba érkező gyerekek és gyermeklelkű felnőttek a mesefa mellé letelepedve játszhatnak is, a kisebbek kirakósokkal tehetik próbára ügyességüket, a nagyobbak pedig társasjátékokkal szerencséjüket.
Móra Ferenc személye erőteljesen kötődik Szegedhez, de írásait minden magyar iskolás gyerek ismeri. Ezért a szervezők bíznak benne, hogy a tárlatra a Tisza-parti város tágabb környezete mellett az ország más részeiből is érkeznek látogatók – mondta Rostás Mónika

Ossza meg:

Ha tetszik írásunk, ajánlhatja másoknak is!
A túlélés útja ma magyarul gondolkodni...

A szerzőről

Admin

Webadminisztrátor

Ady szavaival élünk és túlélünk:

Most perc-emberkék dáridója tart,
De építésre készen a kövünk,
Nagyot végezni mégis mi jövünk.
Nagyot és szépet, emberit s magyart.

Ady Endre 1908-ban, 31 évesen (Székely Aladár felvételén)