Dugonics András halálának 200. évfordulóján érdemes elmerengnünk szellemi örökségén… Érdemes elgondolkodnunk rajta, miféle értelmiség és milyen szellemi légkör jellemezte szülővárosunkat bő kétszáz esztendeje, és milyen ma? Dugonics András Szeged szülötte, a szegedi városi kapitány fia, 1788-tól a Budai Egyetem első rektora.
Böngészés: Irattár 2018, július
Áldás hava (július) 22.-e – Nándorfehérvár Diadalának Napja Aranybetűs Nemzeti Ünnepünk e nap! Azazhogy az kellene, hogy legyen. Hivatalosan sajnos még nem az… Az 555.
Csak a csador számít! Ha a migráncsnőnek kinn a fara-csöcse, az biz’ nem hoz zavarba senkit sem… Bár csak özönlenének már azok a migráncsnők!. .
Bogár László – Ezerszáztizenegy Sok mindent elárul sok mindenről, hogy a magyar történelem egyik sorsfordító eseményének még a létezését is sikeresen tagadták sokáig a magyarság elől. Az éppen 1111 évvel ezelőtt lezajlott összeütközésről, amely pozsonyi csataként ismert, viszonylag keveset tudunk, és azt is inkább csak azoknak az elbeszélési módjából, akik aligha.
EPILOGUS Az életet már megjártam. Többnyire csak gyalog jártam, Gyalog bizon’… Legfölebb ha omnibuszon.
Ha komolyabban vennénk saját magunkat, ügyes magyar diplomáciával fordíthatnánk nem csak a magunk sorsán, de még akár Afrikáén is… Ahogy Bogár Laci bácsi mondotta: „Elitünk afrikai szintű” … Bizony nagy a kontraszelekció a magyar politikai elit középrétegében, pedig érdemes lenne már kinevelni végre egy ütőképes magyar vezető réteget, amely mer. .
1111 éve esett a Pozsonyi Diadal ! A Pozsonyi Diadal – Nemzeti ünnepünk! Lehetne méltán – Május elseje helyett – munkaszüneti napunk is! Akár egy nemzeti büszkeséggel is átfűtött hosszú hétvégével… korabeli hagyományőrzőkkel, karnevállal, lovas viadalokkal… Nemzeti értékeink ünneplésével, önbecsülésünk helyreépülésével… Miért “ünnepeljük” szépnevű Pozsonyi Diadalunk helyett mégis részegülten a bukott kommunizmus Május elsejéjét. .