Scroll To Top
2016. Álom hava (December) 07.-e - Ambrus, Ambrózia neve napja.      Nevenapra / Születésnapra magyar köszöntés

Nem kérünk a fasiszlám terrorból!
Már kaptunk belőle 150 év kóstolót!
Azóta is csonkák és nyomorultak vagyunk...

Szeged a halott Város

Pünkösdölő – Légy ott, amikor egy király születik!

Pünkösdvasárnap és pünkösdhétfőn (2014. június 8-án és 9-én) már-már elfeledett hagyományokat, a Dél-Alföldhöz kapcsolódó pünkösdi népszokásokat elevenítünk fel a skanzenben. Az ünnep leglátványosabb eleme a pünkösdi királyválasztás. Légy ott, amikor egy király születik!

Az ópusztaszeri iskolások kedves pünkösdölője mellett a látogatókat valamennyi programelembe bevonjuk,valamint játékos vetélkedőkre invitálunk minden korosztályt „Erős embör, dógos asszony, ügyes gyerök”: látogatói próbákon mérhetik össze vendégeink ügyességüket, értékes nyereményekért cserébe.

Program: 2014. június 8-9.
Június 8., vasárnap

10:15 A Tallabille zenekar vendégváró muzsikája – Főbejárat

10:30 Gilice gólyalábasok pünkösdjárása – az Emlékpark területe

10:45 Gulyás Laci: Pünkösdi szekérmesék előadása– Skanzen/Tanyasi iskola udvara

10:45 Mentés Másként Trió koncertje – Malom színpad

11:00 Barboncás Társulat: Mennyei szép történet bábjátéka – Bálaszínház

11:30 Lovasbemutató – Lovas pálya

11:45 A Langaléta Garabonciások gólyalábas pünkösdjárása – az Emlékpark területe

12:00 Tallabille zenekar Dél-Alföldi muzsikája – Malom színpad

12:30 Boka Gábor: János vitéz című képmutogatós vásári komédiája – Skanzen/Községháza udvara

12:30 Gilice gólyalábasok pünkösdjárása – az Emlékpark területe

13:00 X. századi ételkóstoló – Nomád Park

13:00 Langaléta Garabonciások: Tréfás pünkösdi próbatétel és királyválasztás – Bálaszínház előtt

13:30 Szeleburdi Meseszínház: Lúdas Matyi – interaktív meseszínház – Bálaszínház

13:30 Tallabille zenekar – Dél-Alföldi muzsikája – Skanzen/Olvasókör

14:00 Makám 30 koncert. Sztárvendég: Lovász Irén – Malom színpad

14:30 Aracs Eszter: Gulyás Terka – vásári bábjátéka – Bálaszínház

14:30 Lovasbemutató – Lovas pálya

14:30 Langaléta Garabonciások és a Gilice gólyalábasok pünkösdjárása – az Emlékpark területe

15:00 A Langaléta Garabonciások gólyalábas pünkösdjárása – az Emlékpark területe

15:30 Boka Gábor és a Fonó Népszínház: A bajusz című előadása – Malom színpad

15:45 Gilice gólyalábasok pünkösdjárása – az Emlékpark területe

16:00 Mendemondák Folktrió – magyar népdalfeldolgozások – Bálaszínház

16:30 Rozsdamaró Zenekar és az Üllési Fonó Néptáncegyüttes műsora – Malom színpad

Egész nap:

Vándorfotográfus – Makói ház

Csigacsináló-tésztakészítés – Szentesi tanya

Látogatói próbák: “Erős embör, dógos asszony, ügyes gyerök” – Malom mellett

Házak díszítése – Skanzen

X. századi tevékenységek – Nomád Park

Patkolási bemutató – Skanzen/Iparos műhely

Gyékényszövő – Skanzen

Táncház a Fonó Táncegyüttessel – Skanzen

Kalácssütés – Skanzen/Olvasókör

Látványfotózás korabeli technikával – Skanzen/Községháza

Folk és ethno bemutatók:

Üllési Fonó Néptáncegyüttes

Rozsdamaró Zenekar

Tallabille Zenekar – Skanzen/Olvasókör

Langaléta Garabonciások; Gilice Gólyalábasok; Gilice Csepűrágók – az Emlékpark területe

2014. június 9., hétfő

10:15 A Szökős zenekar vendégváró muzsikája – Főbejárat

10:30 Gilice gólyalábasok pünkösdjárása – az Emlékpark területe

10:45 Gulyás Laci vándormuzsikus: Ötvennapi muzsikák hangszeres pünkösdölője – Skanzen/Tanyasi iskola udvara

11:00 Barboncás Társulat: Mennyei szép történet című bábjátéka – Bálaszínház

11:30 Lovasbemutató – Lovas pálya

12:30 Langaléta Garabonciások: Pünkösdi királynéjárása – Malom színpad előtti tér

13:00 X. századi ételkóstoló – Nomád Park

13:30 Az aranyszőrű bárány – interaktív gyermekjátszó – Bálaszínház

13:30 Gilice gólyalábasok pünkösdjárása – az Emlékpark területe

14:00 A Langaléta Garabonciások gólyalábas pünkösdjárása – az Emlékpark területe

14:00 Szökős Zenekar – Útkaparó ház előtt

14:00 Ópusztaszeri gyerekek pünkösdölője – Skanzen/Szentesi tanya

14:00-14:20 A Langaléta Garabonciások gólyalábas pünkösdjárása az ópusztaszeri gyerekek pünkösdölőjéig – az egész Emlékpark területe

14:30 Pünkösdi király választása – Nagyrét

15:00 Madzag Bábszínház: Vitéz László és a csodamalom – vásári bábjátéka – Bálaszínház

15:15 A Langaléta Garabonciások gólyalábas pünkösdjárása – az Emlékpark területe

15:30 Szegedi pinceszínház: Lúdas Matyi című előadása – Malom színpad

16:00 Gilice gólyalábasok pünkösdjárása – az Emlékpark területe

16:15 Szökős Zenekar – Malom színpad

Egész nap:

Vándorfotográfus – Makói ház

Csigacsináló-tésztakészítés – Szentesi tanya

Látogatói próbák: “Erős embör, dógos asszony, ügyes gyerök” – Malom mellett

X. századi tevékenységek – Nomád Park

Patkolási bemutató – Skanzen/Iparos műhely

Gyékényszövő – Skanzen

Táncház a Fonó Táncegyüttessel – Skanzen

Kalácssütés – Skanzen/Olvasókör

Látványfotózás korabeli technikával – Skanzen/Községháza

Folk és ethno bemutatók:

Üllési Fonó Néptáncegyüttes

Nyenyere Egylet

Szökős Zenekar – Skanzen/Olvasókör

Langaléta Garabonciások; Gilice Gólyalábasok; Gilice csepűrágók -az Emlékpark egész területe

(ÓNTE)



Ha tetszik írásunk, ajánlhatja másoknak is!
A túlélés útja ma magyarul gondolkodni...

A szerzőről

Foszerkeszto